Zaproszenie - Forum

Forum Earth Festival Uniejów 2022


Szanowni Państwo, W imieniu Miasta Uniejów i Organizatora Earth Festival Uniejów pragniemy zaprosić Państwa do udziału w pierwszej edycji wydarzenia towarzyszącego Earth Festival Uniejów 2022- Forum Earth Festival Uniejów 2022. Naszą intencją jest, aby Forum stało się platformą do debaty pod hasłem „Samorząd niezależny energetycznie”.

Adresatami Forum Earth Festival Uniejów 2022 są polskie samorządy. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na proces transformacji energetycznej w ujęciu krajowym, jak i samorządowym. Chcemy spotkać się i debatować o przyszłości i kierunkach rozwoju samorządów tak, aby efektywnie i w sposób skoordynowany planować działania w tym zakresie. Transformacja energetyczna samorządów to dziś najważniejsze wyzwanie, ale i ogromne przedsięwzięcie. To samorządy znajdują się najbliżej mieszkańców i społeczności lokalnych, to dla nich ważne jest nie tylko ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców, ale również ich przyszłość i bezpieczeństwo, jednocześnie dbając o rozwój i innowacyjność miasta. Proces transformacji energetycznej to zagadnienie złożone, wielowymiarowe, budzące wiele dyskusji. I ta dyskusja, wymienianie opinii i doświadczeń, analiza i szukanie rozwiązań są kluczowym elementem działań, które prowadzą nas w kierunku neutralności klimatycznej.

Wśród tematów dyskusji pojawią się kwestie relacji rządu i samorządu oraz ich sprawnego współdziałania przy realizacji programów, kwestie związane z rozwojem fotowoltaiki, czy energetyki wiatrowej. Porozmawiamy o geotermii, zeroemisyjnym transporcie czy wyzwaniach stojących przed ciepłownictwem. Odpowiemy na następujące pytania: czy Bałtyk może stać się nową nadzieją w rewolucji klimatycznej. Czy fotowoltaika w Polsce ma przyszłość? Jak rząd i samorząd mogą współpracować na rzecz czystego powietrza? Co wybrać, transport publiczny czy ekologiczny? W jaki sposób komunalne spółki ciepłownicze odnajdują się w procesie transformacji?

Partnerem merytorycznym Forum Earth Festival Uniejów 2022 jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które zostało powołane do życia przez Zygmunta Solorza w październiku 2019 roku. Misją liczącego ponad 300 tysięcy członków Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

Podczas rozmów i debat z pewnością powstanie wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów na aktywność samorządów w obszarze transformacji energetycznej. Dziś potrzebna jest głęboka debata i mądre decyzje. Będzie nam miło Państwa gościć.

Informacje o Forum Earth Festival Uniejów 2022 na www.forearthforus.com

Józef Kaczmarek Burmistrz Uniejowa

Mariusz Woźniczka Dyrektor Earth Festival Uniejów